«Укрзалізниця» планує передати приватним інвесторам від 13 до 17 депо

Підприємство розглядає декілька сценаріїв роботи з неперспективними депо

За словами Андрія Рязанцева, директора з економіки та фінансів «Укрзалізниці», підприємство розглядає декілька сценаріїв роботи з неперспективними депо. Про це повідомляє «Інтерфакс-України».

«У нас є три групи депо: ремонтні, обслуговуючі та змішані. Після того, як ми провели певні види розрахунків, ми прийшли до висновку, що 17 з 47 депо ми можемо спокійно закривати, а можливо – пропонувати їх для використання приватним інвесторам», – зазначив Рязанцев.

За його словами, УЗ розглядає три основні сценарії роботи з неперспективними депо.

Згідно зі сценарієм «скорочення кількості депо до оптимально необхідного», 17 депо передаються на вільний ринок. Це дозволить скоротити витрати на їх обслуговування в розмірі близько 350 млн грн на рік і отримати близько 40 млн грн на рік за рахунок оренди, але в той же час не дозволить проводити додаткові обсяги ремонтів.

Також пропонується часткове дозавантаження ремонтами і освоєння інших робіт. Такий сценарій передбачає додаткові обсяги ремонту вагонів в розмірі 12 тис на рік і отримання додаткових коштів за рахунок їх роботи (рентабельність 30%).

Водночас Рязанцев зазначає, що ймовірним для «Укрзалізниці» ж змішаний сценарій.  Він передбачає передачу на вільний ринок всього 13 депо. Це дозволить скоротити витрати на їх утримання в розмірі близько 210 млн грн на рік і отримати близько 25 млн грн на рік за рахунок оренди. При цьому решта депо можуть бути незатребувані на ринку через застарілу ремонтну базу, а ПАТ недоотримає частину економії і додаткові коштів від оренди.

категорії
Економіка

Публікації по темі