Уряд скасував дублювання документів та проставлення печаток

Кабмін прийняв постанову яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах під час подачі до органів державної влади, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері.

Кабмін прийняв постанову яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері.

У четвер,  10 травня, Кабмін прийняв  розроблену Мінфіном постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах під час подачі до органів державної влади, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Міністерство наголошує, що законом від 23 березня 2017 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями” скасовано обов’язок використання печаток на документах суб’єктів господарювання та передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб держорганів за вимогу у підприємців наявності відбитку печатки на офіційному документі.

Окрім того, чинне законодавство містить норми, які не відповідають сучасним пріоритетам щодо розвитку електронних комунікацій та є невиправдано обтяжливими для бізнесу. Як наслідок, виникла необхідність аналізу та перегляду законодавства.

Мінфін розробив постанову, яка скасовує вимоги використання печаток підприємцяв (незалежно від їх наявності) під час надання інформації на запит Держфінмоніторингу; надсилання запитів суб’єктами первинного фінансового моніторингу до державних органів, державних реєстраторів; ведення реєстру фінансових операцій. Цією ж постановою скасовується необхідність дублювати на паперовому носії документів, складених в електронній формі.

категорії
Економіка

Публікації по темі