У Карпатах відкрили Бескидський тунель

Новий Бескидський тунель побудували на заміну старому, що діяв з 1886 року.

На межі Львівської та Закарпатської областей відкрили найбільший український інфраструктурний об’єкт останніх десятиліть – Бескидський тунель.

Відкриття залізничного тунелю відбулося 24 травня, на день раніше запланованого терміну.

«Цей тунель є символом співпраці «Укрзалізниці», української влади, Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку», – зазначив Петро Порошенко, президент України, під час урочистого відкриття.

Він також зазначив, що Бескидський тунель став найбільшим інфраструктурним проектом останніх десятиліть. В об’єкт було інвестовано майже 3 млрд грн.

Бескидський тунель належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору, який з’єднує Львів і Трієст (Італія) та проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України і далі на схід. Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз. «60% експортного потоку, який перевозиться залізницею, йде через Бескидський тунель», – зазначив Петро Порошенко.

У 2007 році, в зв’язку з аварійним станом старого тунелю, було прийнято рішення побудувати новий, який пройде в 22 метрах від старого. Бескидський тунель знаходиться між станціями Бескид і Скотарське в Карпатах.

Новий двоколійний тунель має довжину 1765 м, ширину 10,5 м, висоту 8,5 м і проходить на максимальній глибині – 180 м від поверхні Бескидського хребта. Новий тунель зможе пропускати більше 100 пар поїздів на добу, тоді як старий – міг пропускати лише 47 пар.

Загальна вартість будівництва Бескидського тунелю становила близько 2,2 мільярда грн, з яких 1,5 мільярда грн було передбачено на монтажні роботи.

категорії
Економіка

Публікації по темі