У квітні пожвавився приплив коштів у банківську систему

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як у національній, так і іноземній валюті.

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як у національній, так і іноземній валюті.

Такі тенденції відображають попередні дані “Грошово-кредитної статистики” за квітень 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Сукупний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% у березні до 3,2% у квітні. За підсумками минулого місяця він збільшився на 15,7 млрд грн до 499,9 млрд грн.

За місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1,0% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки.

Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який у березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%.

Також збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%.

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд грн. Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб (приріст за місяць становив 1,7%). Водночас портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).

категорії
Економіка

Публікації по темі