У минулому році з банківського ринку пішли 14 банків, у 2018 – жодного

У 2017 році з банківського ринку було виведено 14 банків. Про це зазначив Національний банк України у відповіді на інформаційний запит.

Стосовно 9 банків НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Серед них ПАТ “Платинум Банк”, ПАТ “Банк Народний капітал”, ПАТ “Фортуна-банк”, ПАТ “ВЕКТОР БАНК”, ПАТ “ФІНБАНК”, ПАТ “Діамантбанк”, АКБ “НОВИЙ”, ПАТ “КБ “Гефест”, ПАТ “Банк Богуслав”.

Іще стосовно 4 банків рішення про відкликання банкіцвської ліцензії було прийнято за поданням акціонерів цих банків, які вирішили припинити їх банківську діяльність без припинення юридичної особи. Зокрема з банківського ринку пішли ПАТ “КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК “ФІНАНСОВИЙ ПАРТНЕР”, ПАТ “АПЕКС-БАНК”, ПАТ “ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИЙ БАНК”, ПАТ “КРЕДИТ ОПТИМА БАНК”.

Окрім того іще один банк, ПАТ “АБ “Експрес-Банк”, об’єднався з ПАТ “АКБ “Індустріалбанк”.

Варто зазначити, що у 2018 році з ринку не було виведеного жодного банку.

Водночас, З квітня 2018 року Національний банк України погодив план припинення банківської діяльності ПАТ «БМ Банк» без припинення юридичної особи за рішенням акціонерів цього банку. Рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та виключення банку з Державного реєстру банків ПАТ «БМ Банк» наразі іще не прийнято.

категорії
Економіка

Публікації по темі