Ціна нафти Brent досягла 79,57 доларів за барель

Котирування нафти марки Brent зранку 17 травня продовжують зростати.

Котирування нафти марки Brent зранку 17 травня продовжують зростати. Станом на 10:48 барель еталонного сорту оцінюється в 79 доларів 57 центів.

Міжнародне енергетичне агентство в оприлюдненому 16 травня щомісячному звіті знизило прогноз зростання світового попиту на нафту в 2018 році. Причиною фахівці називають зниження споживання, спровоковане зростанням цін на 17% з початку року, повідомляє Радіо Свобода.

Агентство Reuters з посиланням на кілька джерел в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) вказало, що зростання цін на нафту спровоковане насамперед геополітичною напруженістю, а не дефіцитом пропозиції. За словами джерел в ОПЕК, у Brent є ще деякий потенціал зростання.

Співрозмовники агентства зауважили, що в Саудівській Аравії не вважають поточний спекулятивний зліт цін підставою для зростання видобутку країнами ОПЕК. Лідер нафтового картеля залишається прихильником продовження реалізації угоди про обмеження обсягу видобутку. У червні ОПЕК розглядатиме, чи дія цієї угоди має бути продовжена.

категорії
Економіка

Публікації по темі