Ціни на нафту знижуються

Ціни на нафту еталонних марок продовжують зниження з максимальних позначок за 3,5 роки.

Ціни на нафту еталонних марок продовжують зниження з максимальних позначок за 3,5 роки.

Про це пише Економічна правда з посиланням на Інтерфакс.

Ціна липневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures зменшилася на 0,42 долара (0,54%) – до 76,70 долара за барель.

Вартість нафти WTI з поставкою в липні на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася до цього часу на 0,24 долара (0,34%) – до 70,46 долара за барель.

Минулої п’ятниці котирування Brent опустилися на 0,35 долара (0,46%) – до 77,12 долара за барель, WTI подешевшала на 0,66 долара (0,92%) – до 70,70 долара за барель.

Помірне зниження цін на нафту відбулося після повідомлення нафтосервісної компанії Baker Hughes про те, що число діючих нафтовидобувних установок в США виросло шостий тиждень поспіль – на 10 одиниць, до 844, оновивши максимум за три роки.

За підсумками минулого тижня нафта Brent подорожчала на 3%, WTI – на 1,4%. У четвер ціни досягали максимуму з листопада 2014 року.

Динаміка цін на нафту останнім часом свідчить про те, що ОПЕК повернула собі частковий контроль над ціноутворенням на ринку, який картель втратив в рамках сланцевої революції в США, вважають аналітики Commerzbank.

“Значна частина падіння цін, в результаті якого нафта Brent впала з більш ніж 100 доларів до 30 доларів за барель через цінові війни між ОПЕК і індустрією сланцевої нафти в США, що почалася восени 2014 року, тепер відіграна”, – йдеться в огляді Commerzbank .

При цьому Саудівська Аравія, фактичний лідер ОПЕК, минулого тижня дала сигнал про потенційне збільшення видобутку, щоб компенсувати зниження поставок з Ірану в результаті санкцій.

категорії
Економіка

Публікації по темі