Частка «поганих» боргів найбільших бізнес-груп сягнула 82%

Як наголошує Національний банк України найбільші бізнес-групи дуже погано обслуговують свої кредити.

Як наголошує Національний банк України найбільші бізнес-групи дуже погано обслуговують свої кредити.

Про це сказав заступник директора департаменту фінансової стабільності Євген Дубогриз на презентації 5-го Звіту про фінансову стабільність, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, навіть без врахування групи «Приват», з котрою пов’язаний олігарх Ігор Коломойський, частка проблемної заборгованості ТОП-5 бізнес-груп – це 82%. «З «Приватом» – це 93%!» – наголосив Дубогриз.

Згідно із документом, сумарний обсяг валових кредитів п’ятірці найбільших бізнес-груп становить близько 125 млрд грн, або 14% всіх кредитів корпоративного сектору.

Нацбанк уточнює, що на десятку найбільших бізнес-груп припадає 21% всіх кредитів, на двадцятку – 27%, тоді як частка “поганих” кредитів у них відповідно 79% і 76%.

«Дуже багато кредитів у нас сконцентровано або на великих позичальників, або на найбільші бізнес-групи. І саме в найбільших бізнес-групах – боржниках України зафіксована найгірша платіжна дисципліна», – констатував Дубогриз.

Він додав, що в ході переговорів з позичальниками і банками Нацбанк бачить негативну тенденцію, що великі недобросовісні позичальники спеціально затягують реструктуризацію боргів, чекають, а іноді і вимагають від банків пільгових умов, наприклад, списання частини боргу або нульові відсотки на роки з погашенням в кінці терміну.

«За великим рахунком, боржники зараз мають більше сили, тим більше можливості, не платити за своїми боргами, ніж банки працювати з цими боржниками», – зазначив представник Нацбанку.

Він закликав до прийняття законів про захист кредиторів та реформі судової системи. «Якщо банки не будуть координуватися з метою врегулювання заборгованості великих груп, ці борги ніколи не будуть повернуті», – роблять висновок у свіжому Звіті про фінансову стабільність.

категорії
Економіка

Публікації по темі