Через Керченський міст в порт Маріуполя не зможуть пройти 144 судна – Олійник

Будівництво РФ Керченського мосту дестабілізує ситуацію в Маріуполі і Бердянську, а Україна втратить десятки мільйонів.

Через Керченський міст Україна втратить десятки мільйонів гривень.

Маріупольський морський порт – одне з успішних вітчизняних підприємств, стрімко розвивається останні 20 років, за час війни на сході країни втратив половину вантажообігу і виявився в складних економічних умовах. Будівництво Росією моста через Керч-Єнікальський канал додало нові проблеми підприємству.

Про це пише Радіо Свобода.

“Ми втрачаємо великі гроші через обмеження параметрів суден, які тепер не можуть проходити під арками мосту. Наразі це скромні оцінки – десятки мільйонів гривень, але я думаю, що це набагато більше, тому що ми втрачаємо робочі місця. Росія цим спеціально підігріває непросту соціальну ситуацію у Маріуполі і Бердянську”, – наголосив директор Маріупольского морського порту, Олександр Олійник.

Про необхідність побудувати перехід із Росії до Криму через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після захоплення Росією українського півострова, в березні 2014 року.

Як заявляє директор Маріупольскогого морського порту, уже в 2014 році після заяви відбувався обмін інформацією, про те якої висоти судна заходять у порт. Незважаючи на те що інформація була подана, Росія її не врахувала.

Загалом за словами Олександра Олійника, вони втратили близько мілліона тонн чавуну та 300-500 тисяч тонн металопродукції.

категорії
Економіка

Публікації по темі