Чи варто очікувати різкого подорожчання долара цього тижня

З минулого понеділка курс долара США практично не змінився залишаючись на позначці 26,11 грн.

Минулого тижня курс долара до гривні на міжбанківському валютному ринку дещо знизився, на інших сегментах валютного ринку практично не змінився, залишаючись в середньостроковому діапазоні 26,0-26,4 грн.

З минулого понеділка курс долара США практично не змінився залишаючись на позначці 26,11 грн.

При цьому, середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час знизився з 26,15 грн до 26,13 грн, або на 0,1%.

На цьому тижні очікувати різких змін курсу валют також не варто. «Безготівковий долар буде торгуватися через тиждень поблизу 26,1 грн, а готівковий долар у банках буде торгуватися близько 25,9/26,1 грн», – зазначив Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, в коментарі Finance.ua.

Варто зазначити, що стабільність української гривні, в найближчий час, залежна від продовження програми підтримки від Міжнародного валютного фонду.

У свою чергу місія МВФ незадоволена ініціативою уряду України забрати у Мінфіну повноваження ухвалювати документи Кабміну.

У Фонді зазначають, що Україна порушує зобов’язання, взяті під час отримання попереднього траншу від МВФ. Йдеться про ще неопубліковані постанови уряду про позбавлення Мінфіну повноважень щодо затвердження фінансових документів уряду.

«Уряд поки не хоче оприлюднювати ці рішення. Для країни це був би великий удар і погрожував зривом програми МВФ», – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

категорії
Економіка

Публікації по темі