Чи врятує закон про податок на виведений капітал українську економіку?

Президент переконує, що закон про виведений капітал котрий замінить собою існуючий податок на прибуток, стане порятунком української економіки, привабить інвестиції в бізнес та пришвидшить зростання ВВП до 7% на рік. Втім експерти не поділяють оптимізму глави держави.

Президент переконує, що закон про виведений капітал котрий замінить собою існуючий податок на прибуток, стане порятунком української економіки, привабить інвестиції в бізнес та пришвидшить зростання ВВП до 7% на рік. Втім експерти не поділяють оптимізму глави держави.

Іще 4 жовтня 2017 року, на засіданні Кабінету Міністрів України, був схвалений законопроект про податок на виведений капітал котрий має замінити собою закон про податок на прибуток.

«Податок на прибуток на сьогодні єдиний, при обчисленні якого залишається дуже широкий простір для свавілля з боку перевіряючих і податкових органів. Я пропоную, щоб оподатковувалась лише та частина, яка виводиться», – зазначив Петро Порошенко, обгрунтовуєчи необхідність зміни підходу до оподаткування.

Втім експерти зазначають, що сама лише зміна податку на прибуток іншим податком, не допоможе уникнути зловживань. «Щодо податку на прибуток то проблема така дійсно існує. Є простір для маніпуляцій як з боку платника податків, якиий намагається занизити суму, так і з боку податкової, яка намагається її завищувати. Відповідно, в умовах країн, де більш якісно працює податкова служба та судова система, яка готова виступати арбітром, це працює набагато краще. В умовах України це питання набуває іншого контексту», – зазначає Павло Кухта, заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ.

Окрім того, Петро Порошенко переконує, впровадження даного закону значно покращить економічне зростання та зменшить корупцію. Як переконує Президент, новий податок спростить життя бізнесменам, яким тепер не доведеться сплачувати 20% державі, а дозволить використовувати їх на благо своїй справі.

Він також зазначає, що введення в дію закону про податок на виведений капітал мало б пришвидшити зростання ВВП до 7% на рік.

В свою чергу експерт не розділяє оптимізму та зазначає, що податок на виведений капітал матиме успіх лише тоді, коли покращиться система адміністрування податків. «Податкова служба буде контролювати видатки компаній. Цей закон лише дозволяє не оподатковувати податком на прибуток інвестиції у власний бізнес. Він матиме ефект, якщо покращити систему адміністрування. Але якщо говорити про зниження  податків, то варто знижувати податки в першу чергу на заробітну платню, а в другу чергу вже податки на прибуток», – пояснює Павло Кухта.

Експерт також наголошує, що пряме оподаткування доходів поганий підхід. «Від нього взагалі варто відходити наскільки це можливо. Запропонована модель оподаткування (податок на виведений капітал, – Ред.) має право на життя, але не є якоюсь особливою реформою, яка кардинально вплине на економіку країни», – зазначив Павло Кухта.

 

 

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі