Чому Україна не обійдеться без допомоги МВФ

В 2019 році Україна може зіткнутись з дефіцитом фінансування у 5,5 млрд доларів та потребуватиме нової програми МВФ

В 2019 році Україна може зіткнутись з дефіцитом фінансування у 5,5 млрд доларів та потребуватиме нової програми підтримки від міжнародного валютного фонду.

Так вважають експерти Інституту міжнародних фінансів, передає Reuters.

Аналіз вашингтонського інституту зазначає, що ситуація в Україні буде нестійкою в довгостроковій перспективі.

Як наголошують експерти експорт країни становить приблизно половину від рівня 2008 року, економічне зростання – 2,5-3,0% на рік; в той же час, плата за енергетичний імпорт збільшується слідом за зростанням світових цін на нафту і газ.

Водночас найбільший ризик пов’язаний з зовнішніми зобовязаннями України. Аби економіка країни почувала себе «комфортно», власники євробондів повинні перекластись в нові зобов’язання, перекредитувати всі 100% своїх кредитів країні.

Також експерти IIF зазначають, що в минулому році рівень рефінансування боргу склав 85%. Якщо він впаде до 75%, то країна в 2019 році зіткнеться з дефіцитом фінансування на суму $ 5,5 млрд.

«Якщо приплив капіталу істотно не збільшиться, Україні, ймовірно, знадобиться нова програма підтримки МВФ у найближчі роки», – зазначають фахівці Інституту міжнародних фінансів.

Вони також зазначають, що сукупний дефіцит фінансування на 2019-2021 роки може досягти $ 16,5 млрд, або 90% міжнародних резервів, в разі сценарію, при якому рефінансування буде на низькому рівні.

Варто зазначити, що поточна програма МВФ завершиться в наступному році. Наразі Україна отримала 8,4 млрд із передбачених протягом чотирьох років 17,5 млрд.

Загальна сума короткострокового боргу України скоротилася, а резерви більш ніж подвоїлися за час дії програми. Однак ці процеси можуть стати зворотними по її завершенні, вважають експерти.

До 2021 року Україна повинна сплатити 20 млрд доларів за боргами МВФ та інших кредиторів «офіційного сектору».

категорії
Економіка

Публікації по темі