Як система «ProZorro» економить бюджетні кошти

Про те як система "ProZorro" допомагає економити бюджетні кошти розповідають її розробники

Система електронних закупівель «ProZorro» дозволяє аналізувати ринок, контролювати держзакупівлі, отримувати інформацію про тендери, відкрито слідкувати за державними і комерційними аукціонами. Вже неодноразово чиновники наголошували на тому, що завдяки використанню «ProZorro» в сфері державних закупівель вдається зекономити бюджетні кошти.

Головними перевагами електронної системи є економія коштів та часу, мобільність, можливість доступу до системи з будь-якої країни, рівні умови для усіх учасників і відсутність паперової тяганини.

Чи можливі зловживання у вигляді нечесних торгів на онлайн-майданчиках, які захищені системою «ProZorro»? Дмитро Гусак, спеціаліст «SmartTender.biz» –  компанії-засновника системи публічних закупівель «ProZorro.Продажі», переконує, що система повністю захищена.

«Система «ProZorro» є закритою. Зловживання немає. Оскільки сама процедура проходить через ЦБД (Центральну базу даних). Учасники, які пропонують свої пропозиції на майданчиках обробляються «ProZorro», і вже тільки тоді проходять на аукціон», – зазначає він.

Система «ProZorro» – завдяки відкритому доступу до моніторингового процесу проведення тендерів – унеможливлює корупційні схеми у сфері державних закупівель.  Усі закупівлі державних компаній, установ і органів влади проводяться тільки через електронну систему «ProZorro». Електронна система закупівель побудована таким чином, що ні держава, ні адміністратор системи не можуть здійснювати вплив на учасників процедури закупівлі та будь-яким чином відсіювати їх.

Варто зазначити, сфера державних закупівель в Україні регулюється Законом України «Про здійснення державних закупівель» та законом «Про публічні закупівлі». Згідно з Законом України “Про публічні закупівлі” портал «ProZorro» є відкритим ресурсом, який пропонує доступ до усієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги, що були оголошені з 31 липня 2016 року. Порушення у сфері державних закупівель фіксується Держказначейством та Антимонопольним комітетом.

Будь-яка людина, представник ЗМІ чи контролюючий орган завдяки «ProZorro» може бути віртуально присутніми на аукціоні закупівлі. Система назавжди зберігає історію редагувань та дає можливість подивитись видалені документи. Спроба провести корумпований тендер одразу отримує розголос.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко нещодавно заявив, що платформа «ProZorro» вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів. Загалом з часу роботи «ProZorro» українська казна змогла зберегти понад 5,1 млрд. грн, – наголошують у Міністерстві фінансів. На сьогодні у системі «ProZorro» 50 890 оголошених тендерів та 123 912 активних постачальників.

категорії
Економіка

Публікації по темі