100 найбільших державних компаній закінчили 2017 рік з прибутком в 44,4 млрд грн

Мінекономрозвитку опублікувало звіт за результатами роботи 100 найбільших державних компаній за 2017 рік

Мінекономрозвитку опублікувало звіт за результатами роботи 100 найбільших державних компаній за 2017 рік.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Так, за результатами 2017 року портфель зі 100 найбільших держкомпаній отримав чистий прибуток у розмірі 44,4 млрд грн, що майже на 38,5% більше ніж у 2016 році. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній складала понад 1 509 млрд грн, що майже на 5% більше, ніж за результатами 2016 року.

 

До списку найбільш прибуткових держкомпаній за результатом 2017 року належать:

ПАТ «НАК «Нафтогаз України»,

ДП «Адміністрація морських портів України»,

ПАТ «Центренерго»,

ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»,

ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль».

 

“Підприємства регульованих державою галузей у котрий раз стали найбільш прибутковими у списку ТОП-100. Водночас, переважна більшість компаній як і раніше залишаються вкрай неефективними. Вихід у нас один – продовження реформи корпоративного управління тих стратегічних держкомпаній, що мають залишатись у власності держави, і прозора приватизація за ухваленим цього року законом решти підприємств”, – прокоментував результати роботи найбільших держкомпаній Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

 

Згідно зі звітом, найбільш прибутковою у 2017 році залишається нафтогазова галузь державного сектору економіки. Це стало можливим завдяки зростанню чистого прибутку ПАТ «НАК «Нафтогаз України» до 39,3 млрд грн проти 17,8 млрд грн у попередньому році. Варто відзначити, що такий результат компанії складає майже 88,5% загального фінансового результату всього портфелю ТОП-100 держкомпаній загалом. Основним фактором зростання прибутку  ПАТ «НАК «Нафтогаз України» в 2017 році стала перемога в арбітражних провадженнях проти ПАТ «Газпром», завдяки чому «Нафтогаз» отримав найбільший за 20 років чистий прибуток.

категорії
Економіка

Публікації по темі