40% паспортів бюджетних програм досі не затверджені. Це гальмує видатки — Пацкан

Через це в січні не проведено видатків і не надано кредитів на 2,2 млрд гривень.

Понад 40% паспортів бюджетних програм досі не затверджені.

Через це в січні не проведено видатків і не надано кредитів на 2,2 млрд гривень, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«У цьому році граничний термін затвердження паспортів бюджетних програм – 17 лютого. До Державної казначейської служби України станом на 20 лютого не подано 198 із 486 паспортів бюджетних програм», – наголосив Пацкан.

За його словами, своєчасне прийняття закону про державний бюджет на 2020 рік не убезпечило від щорічного створення штучних проблем у бюджетному процесі.

Знову Кабмін, Мінфін і головні розпорядники бюджетних коштів належним чином не організували підготовку документів, що порушило терміни їх затвердження.

Пацкан нагадав, що у грудні минулого року Кабмін визначив 38 бюджетних програм, за якими мав затвердити нові порядки використання коштів. Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України граничний термін їх затвердження 31 січня 2020 року.

Утім, станом на 17 лютого цього року затверджено лише 5 порядків використання коштів. «За відсутності порядку неможливо розробити і затвердити паспорт бюджетної програми», – каже голова Рахункової палати.

Також він додав, що у зв’язку з цією проблемою збільшився ризик непроведення передбачених на лютий видатків і ненадання кредитів на 1,7 млрд гривень.

Бюджет на 2020 рік базується курсі 27 гривні за долар.

Доходи бюджету повинні скласти 1,09 трильйона гривень, а видатки — 1,19 трильйона гривень.

Мінімальна зарплата зросте до 4723 гривень на місяць.

Прожитковий мінімум — до 2102 гривень в місяць — його планували підвищити з 1 липня та 1 грудня. Утім прем’єр Гончарук повідомив про підписання законопроекту, яким буде підвищено розмір прожиткового мінімуму.

Дефіцит бюджету складе близько 2,09% від ВВП.

На обслуговування держборгу закладено 141,5 млрд грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі