6,7% – здобута частка «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні України на кінець 2017 року, – Сергій Савчук

Важливою є динаміка зростання частки «чистої» енергії, що з 2014 року по 2017 рік збільшилася у понад 1,5 раза.

6,7% «зеленої» енергії  досягнуто у кінцевому енергоспоживанні України на кінець 2017 року. Це майже на 1% більше, ніж у попередньому році.

Про це інформує Урядовий портал.

Такий показник розраховано Держенергоефективності за оперативними даними Держстату відповідно до правил Директиви 2009/28/ЄС.

Важливою є динаміка зростання частки «чистої» енергії, що з 2014 року по 2017 рік збільшилася у понад 1,5 раза –  з 3,9% до 6,7% (майже на 1% щороку), зокрема:

– у споживанні електроенергії – з 7,4% до 8,6%;

– системах опалення – у понад 2 рази з 3,4% до 7,6%.

«2018 рік має стати ще результативнішим, адже за 10 міс. ц .р. введено більше 600 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики, що у понад 2 рази більше, ніж за весь 2017 рік, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – При збереженні таких  темпів розвитку цієї сфери є всі шанси досягти цілей Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року».

Тож усі ці результати яскраво відображають ефективність тих законодавчих змін, які було розроблено за участю Держенергоефективності та прийнято Парламентом, зокрема: стимулюючий тариф на тепло «не з газу», «зелений» тариф, прив’язаний до курсу євро для всіх видів генерації «чистої» енергії, можливість укладати довгострокові договори на продаж «чистої» електроенергії за «зеленим» тарифом, надбавка до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання та інші.

«Ми продовжуємо працювати над формуванням нової системи підтримки відновлюваної енергетики. Законопроект щодо переходу на систему аукціонів, над яким працював Комітет ВРУ ПЕК за участю усіх стейкхолдерів, у т.ч. Держенергоефективності, схвалено у першому читанні у Парламенті», – зауважив Сергій Савчук.

Основна мета – зробити проекти із використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива джерелом«дешевої» енергії для суспільства, енергетичної та економічної незалежності громад. Метою також є підвищення інвестиційного клімату та покращення екології.

категорії
Економіка

Публікації по темі