85% аграріїв не користуються послухами страхування посівів та врожаю

Страхові послуги серед аграріїв лише набирають популярності і в короткостроковій перспективі можна очікувати різкий ріст даного ринку.

Страхові послуги серед аграріїв лише набирають популярності і в короткостроковій перспективі можна очікувати різкий ріст даного ринку.

Такий висновок роблять експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на основі результатів дослідження.

«Основна маса фермерів у процесі своєї діяльності не використовує послугу страхування посівів та врожаю — адже з усього числа опитаних лише 15% сільськогосподарських підприємств користуються таким видом страхування», – зазначають експерти.

«85% респондентів не користуються страховими послугами посівів та врожаю взагалі. З 15% фермерів, які користуються страховими послугами тільки 73% надали інформацію щодо частки покриття збитків. Опитувані повідомили, що в залежності від виду страхування, фермерам покривають від 20% до 60% завданих збитків у разі настання страхового випадку», – йдеться у результатах опитування.

Водночас зазначається, що 33% сільгосппідприємств користуються послугами страхування техніки. «Із 33% аграріїв, які використовують страхові послуги, тільки 49% надали інформацію стосовно відсотка застрахованої паркотехніки. З цього числа, 29% аграріїв стовідсотково страхують наявні сільгоспмашини, 11% страхують більшу половину наявного парку техніки — 65-80%, решта 11% з опитаних відповіли, що страхують 50% техніки, яка є в наявності. Решта 49% опитаних частково використовують страхування техніки на сільськогосподарському підприємстві — від 40 до 2%», – йдеться в результатах опитування.

На підставі результатів експерти прогнозують в короткостроковій перспективі різкий ріст попиту на страхові послуги серед аграріїв.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі