АМКУ оштрафував ОККО, WOG та SOCAR

Рішення про накладення штрафу було прийнято сьогодні, 14 травня.

Антимонопольний комітет України оштрафував великих операторів АЗС на суму в 77 млн гривень за змову.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава АМКУ Юрій Терентьєв.

Антимонопольний комітет оштрафував мережі АЗС ОККО, WOG та SOCAR за антиконкурентні узгоджені дії на ринку світлих нафтопродуктів. Загальний розмір штрафних санкцій – 77 мільйонів гривень.

За його словами, схожі дії відбувалися компаніями протягом 2017 року. Рішення про накладення штрафу було прийнято сьогодні, 14 травня.

Юрій  Терентьєв додав, що в жовтні 2016- го АМКУ оштрафував шість операторів АЗС приблизно на 200 млн грн за змову в 2013-2016 роках. Після цього на ринку нафтопродуктів посилилася пряма цінова конкуренція, вважає він.

Нагадаємо, що 20 грудня Антимонопольний комітет України оштрафував держпідприємство Укрспирт на 33 млн грн за зловживання монопольним становищем.

Згідно з повідомленням Тереньєва, АМКУ з’ясував, що Укрспирт встановлював для покупців різні ціни на спирт етиловий ректифікований без об’єктивно виправданих причин.

Зокрема, аналіз показав, що ціна, встановлена Укрспиртом, не залежала від обсягів закупівлі спирту за інших однакових умов договорів. АМКУ дійшов висновку, що Укрспирт безсистемно та непрозоро встановлював умови надання знижки та безпідставно скасовував окремі умови надання знижки для окремих покупців. Також держпідприємство знижувало та встановлювало ціни у різних розмірах в різні періоди.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі