АМКУ зобов’язав мережі АЗС знизити ціни на бензин

Антимонопольний комітет зобов'язав великі мережі АЗС знизити роздрібні ціни на високооктанові бензини та дизельне пальне.

Антимонопольний комітет зобов’язав великі мережі АЗС знизити роздрібні ціни на високооктанові бензини та дизельне пальне.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

АМКУ провів аналіз ринків пального та за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив такі факти:

  • середні ціни крупного опту на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися майже на 20%;
  • курс долара США до гривні, що має значний вплив на ціноутворення зважаючи на імпортозалежність цих ринків, знизився на майже 12%;
  • середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися на 5-5,6 %.

При цьому, як зазначає АМКУ, рівень роздрібних цін на бензин марки А-95 та дизельне паливо на стаціонарних АЗС основних учасників ринку (діють під брендами WOG, OKKO та UKRNAFTA) майже не змінився.

АМКУ ухвалив обов’язкові до виконання рекомендації. Регулятор вимагає встановити ціни на бензини та дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

Рекомендації направлені таким мережам АЗС: WOG, ОККО, UKRNAFTA, AMIC Energy, SHELL, SOCAR, UPG, GLUSCO. На їх розгляд у компаній є 10 днів.

Додамо, що станом на 6 грудня середня ціна палива А-98 на Львівщині становить 33,05 грн/л. Сьогодні найвища ціна на нього встановлено на SOKAR – 34,99 грн за літр, найнижча (31,10 грн) на UPG.

Ціна за А-95 складає 28,94 грн/л. Найдешевше його можна купити на Укр-Петроль – 27 гривень за літр, а найдорожче на SOKAR – 31,49 грн.

Вартість палива А-92 складає 27,55 грн. Найдорожца ціна на нього у SOKAR – 29,90 грн. Найдешевша – у MANGO (25,19). Вартість дизпалива в середньому становить 27,30 грн, а газу – 12,32 грн.

Читайте нас у Telegram

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі