Англійський суд зобов’язав Росію повернути 1,5 млн доларів Україні

Росія повинна повернути Україні більше 1,5 млн доларів, які Україна виплатила в минулому році за судові витрати по справі про бондах Януковича

Цю суму Україна виплатила Росії в 2017 році, коли програла у Високому суді Лондона, але в апеляції рішення суду першої інстанції зараз було скасовано.

Про це йдеться в рішенні суду від 14 вересня за результатами розгляду скарги на рішення Високого суду Лондона, датоване березнем минулого року, пише FinClub .

Нагадаємо, тоді Високий суд ухвалив розглянути справу про “бонди Януковича” в прискореному режимі.

Україна виконала вимогу суду. 21 вересня 2017 минулого року Міністерство фінансів країни-агресора повідомило, що компанія The Law Debenture Corporation, яка представляє як довіритель (трасти) інтереси РФ як єдиного власника облігацій України номіналом 3 млрд доларів, підтвердила надходження від України платежу в сумі 1,16 млн фунтів.

14 вересня цього року стало відомо, що Україна виграла апеляцію у Росії у справі про “бонди Януковича”.

Перемога України над Росією в Апеляційному суді Англії дає можливість відстоювати свою позицію про нікчемність угоди щодо єврооблігацій, яке було досягнуто під тиском погроз і актів агресії з боку РФ, повідомив Мінфін.

Нагадаємо, в грудні 2013 року Росія купила в України облігації на $ 3 млрд при колишньому президенті Януковичі. Вони мали піврічний купонний період зі ставкою 5% і підлягали погашенню 20 грудня 2015 року. Україна виплатила купонний дохід за три перших півріччя, але потім припинила платежі і не погасила номінал, стверджує видання.

У лютому 2016 року The Law Debenture Corporation PLC, яка представляла інтереси Росії, подала до Високого суду Лондона позов про стягнення всіх сум заборгованості України за єврооблігаціями. Україна в обгрунтування своєї позиції привела чотири аргументи: Україна не мала повноважень випускати облігації; Україна випустила облігації під примусом; існували умови випуску, які Росія порушила; Україна мала право не погашати облігації в якості відповіді на дії Росії.

У березні 2017 го Високий суд Лондона підтримав позицію Росії і зобов’язав Україну виплатити номінальну вартість облігацій в сумі $ 3 млрд, а також $ 75 млн купонного доходу і штрафні відсотки. На думку суду, в України були відсутні правові підстави для невиконання платіжних зобов’язань за єврооблігаціями.

Україна в своїх запереченнях вказує, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню. Серед причин – порушення внутрішнього законодавства при випуску паперів, а також тиск з боку РФ протягом 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС, анексія Криму та військова агресія на Донбасі.

категорії
Економіка

Публікації по темі