Антимонопольний комітет оштрафував “Укрспирт” на 33 мільйони гривень

Укрспирт встановлював для покупців різні ціни на спирт етиловий ректифікований без об’єктивно виправданих причин.

20 грудня Антимонопольний комітет України оштрафував держпідприємство Укрспирт на 33 млн грн за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомив Юрій Терентьєвна, голова АКУ, своїй сторінці у Fecebook.

Згідно з повідомленням Тереньєва, АМКУ з’ясував, що Укрспирт встановлював для покупців різні ціни на спирт етиловий ректифікований без об’єктивно виправданих причин.

Зокрема, аналіз показав, що ціна, встановлена Укрспиртом, не залежала від обсягів закупівлі спирту за інших однакових умов договорів. АМКУ дійшов висновку, що Укрспирт безсистемно та непрозоро встановлював умови надання знижки та безпідставно скасовував окремі умови надання знижки для окремих покупців. Також держпідприємство знижувало та встановлювало ціни у різних розмірах в різні періоди.

Згідно з висновком Антимонопольного комітету, такі дії Укрспирту можуть призвести до обмеження конкуренції та завдають шкоди інтересам покупців, що було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина перша статті 13 Закону України Про захист економічної конкуренції).

Довідка: Державне підприємство Укрспирт – найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. Його загальна виробнича потужність становить понад 30 млн декалітрів на рік. Усього до ДП входить 41 виробничий майданчик.

У 2017 році Укрспирт скоротив чистий прибуток у 8 разів, до 12,1 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі