Апарт-готель: як гарантовано отримати прибуток з нерухомості

Готельний оператор візьме на себе маркетинг, забезпечить своєчасну сплату ренти та стежитиме за станом вашого майна.

Як отримувати гроші з нерухомості не витрачаючи власного часу? Можна здати її в оренду. Однак якщо займатись цим самотужки, доведеться витрачати час на пошук клієнтів, утримання нерухомості в належному стані, тощо. Крім того, використовувати такі апартаменти для власного відпочинку навряд вийде.

У світі вже давно популярна система апарт-готелів: клієнт купує готельний номер чи апартаменти, управління нерухомістю на себе бере готельний оператор та виплачує дивіденди власнику. За бажанням, власник апартаментів може сам користувались своєю нерухомістю – в такому випадку він лише сплачує певні кошти за готельний сервіс.

Що ж входить в обов’язки управляючої компанії?

–        Підготовчі роботи зі здачі номеру в оренду та документація;

–        Підтримка апартаментів в належному стані, оплата комунальних платіжок, контроль за справністю побутової техніки;

–        Своєчасна сплата податків;

–        гарантований орендар.

По суті, апарт-готелем можуть володіти безліч власників, кожен із них володіє щонайменше одними апартаментами. За порядком у ньому стежить один готельний оператор. Коли власнику нерухомості потрібно кудись поїхати, номер переходить в розпорядження управляючого та приносить дивіденди.

Відповідно, апартаменти у апарт-готелі вигідно придбати якщо ви:

–        Маєте бажання інвестувати в нерухомість та отримувати постійних дохід не витрачаючи час на самостійне управління;

–        Ви не маєте часу займатись бізнесом особисто;

–        Для вас важлива своєчасна сплата оренди і контроль за станом вашого майна.

Знайти готельну нерухомість не важко. Є великі управляючі компанії, у розпорядженні яких сотні готелів. До них можна звернутись, щоб придбати житло будь-де: у Лондоні, Нью-Йорку чи у курортних містечках по всьому світу.

При цьому шаленого капіталу не потрібно. Можна купити як президентські апартаменти, так і номер-стандарт. Залежно від прибутковості готелю інвестиції повернуться за 6-10 років.

Як зрозуміти, який апарт-готель принесе більше грошей?

По-перше треба звернути увагу на внутрішню інфраструктуру закладу. Вона повинна бути привабливою для людей, що хочуть зняти апартаменти. Територія має охоронятись та мати додаткові entertainment об’єкти, такі як ресторани, басейни, паркінги, зони для фітнесу, сауни. Більше розваг – більше прибутків. Не варто забувати і про інтер’єр. Він має бути затишний.

По-друге, важливо, де цей готель розташовано. Місце повинно бути туристичним. Чим більша тривалість туристичного сезону – тим краще. Якщо локація приваблива для відвідувачів протягом всього року, інвестиції повернуться швидше.

Не менш важливим критерієм є сама керуюча компанія, що утримуватиме бізнес. Саме вона відповідає за якісний сервіс та збереження вашого майна. Тож спершу варто ознайомитись з репутацією оператора:

–  Прочитати відгуки клієнтів готелю;

–  Дізнатись скільки років компанія на ринку нерухомості;

–  Обговорити переваги та ризики договору на особистій зустрічі.

Вітчизняним інвесторам, у першу чергу, варто звернути увагу на готелі збудовані в Україні. По-перше, апартаменти закордоном набагато дорожчі. По-друге, податкове навантаження вище. При цьому ставка дохідності в Європі зазвичай складатиме 5-7 % річних від вартості нерухомості.

Та, на жаль, в Україні не так багато великих готелів. Натомість масштаб відіграє у цьому бізнесі величезну роль. Невеличкі готелі не можуть узяти на роботу досвідченого управляючого, бо його зарплата може дорівнювати усьому місячному прибутку закладу. Однак саме якісний сервіс запорука хороших прибутків.

Поки що на вітчизняних курортах переважно зустрічаються невеликі сімейні готелі чи готелі місцевих брендів, які мають всього 10-30 номерів.

Нестачу великих готелів легко пояснити значним обсягом інвестицій – створення одного готельного номеру коштує близько 70-100 тисяч доларів. Банки відмовляються кредитувати такі проекти, відтак інвестори можуть розраховувати лише на власний капітал.

Наразі стати інвестором апарт-готелю в Україні пропонує проект «Premier Resort Hotel», який реалізувала компанія Lev Development.

Клієнту пропонують придбати апартаменти площею від 24,7 м. кв., що дозволяє розпочати інвестування навіть з мінімальними вкладеннями. «Premier Resort Hotel» бере на себе усі клопоти з управління готелем. Ви купуєте нерухомість, вона зроблена під ключ, ваше завдання лише отримувати дивіденди кожного місяця чи кожного кварталу на свій рахунок», – зазначає співзасновник компанії Lev Development, Олександр Островський.

Крім того, холдинг Premier Hotels and Resort розробив чіткі правила розподілу доходу між власниками нерухомості та готелем. Для власників також передбачені приємні пільги і бонуси, якщо вони самі захочуть відвідати Буковель і пожити у своїх апартаментах.

Готель розташовується за 700м до підйомників ТК Буковель та за 20 хвилин променад до озера Молодості (найбільше штучне озеро в Україні) і паркової зони. Тобто, локація сприяє отриманню стабільного прибутку протягом всього року.

«Premier Resort Hotel» матиме 130 апартаментів різного класу: Стандарт, Прем’єр, Люкс і Президентський. Комплекс матиме SPA, фітнес-зал, дитячу ігрову кімнату, ресторан, бар, підземну парковку та сучасну лаунж-зону з видом на гори. Всі номери обладнають побутовою технікою, меблями, сантехнікою і декором.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі