Арабський фонд остаточно придбав український агрохолдинг “Мрія”

Угода була закрита після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України.

Агрохолдинг «Мрія» і компанія «SALIC» завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів українського агрохолдингу “Мрія.

Інформацію оприлюднили сьогодні, 5 листопада, на офіційному сайті агрохолдингу.

«Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія) завершили операцію купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельної банку», – йдеться в повідомленні.

Угода була закрита після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України (АМКУ). Сума і умови Угоди не розголошуються.

Разом з тим зазначено, що «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC – Continental Farmers Group (CFG). Обидві компанії завершать сезон як окремі бізнеси і в поточній конфігурації. Наступні кілька місяців «Мрія» і CFG сфокусуються на підготовку до інтеграції активів і розробці стратегії об’єднаного бізнесу під керівництвом Саймона Чернявського в якості Генерального директора і Марка Леарда в якості Голови правління. Компанії планують представити спільну бізнес стратегію навесні 2019 року.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що після тривалої історії реструктуризації боргу на 1,1 млрд доларів та пошуків нових власників, “Мрію” вирішила купити компанія з Саудівської Аравії SALIC UK Ltd.

Президент Петро Порошенко назвав цю угоду прецедентом через суму, яку заплатять майбутні інвестори. За його словами, це найбільший контракт в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України.

SALIC – новий власник “Мрії” – оцінював вартість агрохолдингу в 222-246 млн доларів. Арабська компанія планує до листопада 2019 року викупити єврооблігації “Мрії”, що були емітовані під час реструктуризації, на 208 млн доларів. Крім того, визнає забезпечені зобов’язання Mriya Farming Plc на $102 млн.

Довідка: агрохолдинг «Мрія» був заснований в 1992 році і свого часу його земельний банк становив близько 300 тис. га. В свою чергу український актив SALIC – Continental Farmers Group (CFG) працює в Західній Україні з 2006 і обробляє 45 тис. га, переважно у Львівській області.

категорії
Економіка

Публікації по темі