Аудитори виявили розтрату 233 млн гривень компанією НАК «Нафтогаз Україна»

Аудиторська перевірка НАК «Нафтогаз України» виявила незаконне та неефективне використання понад 233 мільйона державних коштів у 2017 році.

Аудиторська перевірка НАК «Нафтогаз України» виявила незаконне та неефективне використання понад 233 мільйона державних коштів у 2017 році.

Про це йдеться в опублікованому звіті Державної аудиторської служби України.

Зокрема виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель, порушення вимог законодавства під час укладання господарських договорів, тощо.

На застереження державних аудиторів попереджено незаконе та неефективне використання коштів державної компанії на загальну суму 229 млн 713 тис грн.

Окрім того, з метою уникнення процедури відкритих торгів НАК «Нафтогаз Україна», під час закупівлі послуг з підвищення професійного рівня керівників на суму 1 млн 593 тис грн, подрібнила її на частки.

Зокрема, в проекті договору з ТОВ «Київська школа економіки та менеджменту» не передбачено заходів з навчання дванадцяти керівників, що є предметом договору.

Також аудитори виявили порушення під час закупівлі активного мережевого обладнання на суму 923 тис грн. Зокрема НАК «Нафтогаз Україна» запланувала укласти договір з ТОВ «ІТ-Інтегратор», істотні умови якого відрізняються від змісту пропозиції переможця.

Також аудитори виявили не виконання компаніє НАК «Нафтогаз Україна» вимог законодавства під час укладання господарських договорів. До прикладу встановлено що компанія запланувала до укладання договір з ТОВ «Ернст енд Янг», щодо закупівлі послуг з підготовки річного звіту компанії за 2016 рік на загальну суму 996 тис грн, як допорогової закупівлі, без застосування системи електронних закупівель. Водночас пропозиція виконавця не відповідає технічному завданню.

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі