Аудитори за два роки виявили у Мінприроди фінансові порушення на понад мільярд гривень

З державного бюджету у Мінприроди протягом 2015 – 2017 року було спрямовано 3,8 млрд гривень.

Результати державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, проведеного Держаудитслужбою, засвідчили сумнівні використання коштів.

Про це сьогодні, 9 листопада, повідомила прес-служба Державної аудиторської служби України.

«Головним рушієм у створенні ефективної системи охорони довкілля є Міністерство екології та природних ресурсів України, якому щороку на реалізацію покладених на нього цілей і завдань виділяється близько 0,7%  (5 млрд грн) видаткової частини Державного бюджету України (у тому числі 0,8 млрд грн безпосередньо апарату Міністерства). Проте результати державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, проведеного Держаудитслужбою за період з 01.01.2015 до 31.12.2017, засвідчили доволі сумнівні використання цих коштів», – йдеться в повідомленні.

Аудитори зазначили, що з державного бюджету протягом 2015 – 2017 року було спрямовано 3,8 млрд гривень. Кошти виділяли для забезпечення виконання основних завдань Мінприроди щодо підвищення рівня суспільної екологічної свідомості, поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки, зменшення викидів парникових газів, здійснення природоохоронних заходів та утримання установ природно-заповідного фонду.

В повідомленні зазначено, що в межах виконання Угоди з ЄС на досягнення цілей, визначених Стратегією державної екологічної політики України на період до 2020 року, Мінприроди у 2015 році отримало фінансування за КПКВК 2401500 «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» на суму 289 млн гривень. Проте через фактичне незатвердження паспорта бюджетної програми у 2015 році кошти за зазначеною програмою не були використані взагалі.

Аудитом установлено низку факторів, які перешкоджають належному виконанню завдань установами природно-заповідного фонду, на утримання яких за бюджетною програмою КПКВК 2401160 «Збереження природно-заповідного фонду» у 2016-2017 роках спрямовано  435,6 млн гривень.

Відповідно до указів Президента України про створення установ природно-заповідного фонду (далі – установи ПЗФ) переважна частина установ ПЗФ була утворена у 2008-2010 роках, які мали б розпочати свою роботу протягом 1–2 років від дати їх створення. Загальна площа земель, надана їм у користування на момент проведення аудиту, мала б становити 1 189,4 тис. га.

Констатують, що на земельні ділянки площею понад 242 тис. га немає правовстановлюючих документів та майже 90% установ ПЗФ не забезпечено розроблення, затвердження в установлені строки проектів організацій територій.

Зокрема, невстановлення меж території, що входить до складу НПП «Голосіївський» загальною площею понад 10 тис га, стало одним із чинників, що призвели до використання іншими юридичними і фізичними особами із порушенням законодавства про природно-заповідний фонд майже 34 га земельних ділянок на території міста Києва, які мають бути передані парку. Вартість зазначених 34 га розрахунково становить 441,5 млн гривень.

Не краща ситуація й з науковим забезпеченням природоохоронної діяльності на яке за КПКВК 2401040 «Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері природоохоронної діяльності, фінансова підтримка підготовки наукових кадрів» для здійснення прикладних та науково-технічних розробок у сфері природоохоронної діяльності у 2015-2017 роках Мінприроди неефективно використало  із загального фонду державного бюджету коштів на суму 44,9 млн гривень.

категорії
Економіка

Публікації по темі