Автогаз може подорожчати до 5 гривень за літр

Організації, що об'єднують операторів ринку скрапленого газу, закликають не допустити підвищення ставок акцизного податку на скраплений газ і бензин. 

Підвищення акцизів на пропан-бутан може підняти ціни на автогаз до 5 грн/л. Організації, що об’єднують операторів ринку скрапленого газу, закликають не допустити підвищення ставок акцизного податку на скраплений газ і бензин.

Лист-звернення до влади опубліковано на сторінці спільноти в Facebook.

Лист адресовано президенту, голові парламенту, прем’єр-міністру й уряду.

За розрахунками асоціації, підвищення акцизів на пропан-бутан з 52 до 136 євро за тис. л, яке раніше запропонувала Укртатнафта, призведе до зростання роздрібних цін автогазу на 4-5 грн/л.

«Політика підвищення роздрібних цін може призвести до обмеження прав громадян обирати більш дешевий вид палива, ніж бензин», — вважають в асоціації.

Також активісти апелюють до соціальних та екологічних наслідків можливого рішення про коригування акцизів.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет зобов’язав великі мережі АЗС знизити роздрібні ціни на високооктанові бензини та дизельне пальне.

АМКУ провів аналіз ринків пального та за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив такі факти: середні ціни крупного опту на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися майже на 20%, курс долара США до гривні, що має значний вплив на ціноутворення зважаючи на імпортозалежність цих ринків, знизився на майже 12%, а середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися на 5-5,6 %.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі