Азіатський банк розвитку підрахував збитки світової економіки від коронавіруса

Глобальні витрати, пов'язані з пандемією коронавірусу, можуть скласти до $4,1 трлн, або майже 5% світового ВВП, в залежності від масштабів поширення COVID-19.

Глобальні витрати, пов’язані з пандемією коронавірусу, можуть скласти до $4,1 трлн, або майже 5% світового ВВП, в залежності від масштабів поширення COVID-19.

Такий прогноз, як повідомляє Bloomberg, дав Азіатський банк розвитку (АБР).

За менших масштабів пандемії збиток може скласти $2 трлн, або 2,3% світового ВВП, йдеться в опублікованій в п’ятницю доповіді АБР.

За оцінками банку, на країни Азії, що розвиваються, включаючи Китай, припадає від 22% до 36% загальних витрат, пов’язаних з коронавірусом.

«Ніхто не може сказати, наскільки широко може поширитися пандемія COVID-19, і стримування може зайняти більше часу, ніж в даний час прогнозується, — зазначив головний економіст АБР Ясуюки Савада. — Не можна скидати з рахунків можливість серйозних фінансових потрясінь і фінансових криз».

АБР знизив прогноз економічного зростання в Азії на 2020 рік до 2,2% з 5,5%, що очікувалися у вересні минулого року. Прогноз для Китаю знижений до 2,3% з 6%.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі