Безготівкові платежі українців за кордоном цього року зросли на 55%

Цього року кількість оплат з використанням платіжних карток зросла на 55% в порівнянні з минулим періодом.

Подорожуючи за кордоном, українці все більше переходять на безготівкові розрахунки. Цього року кількість оплат з використанням платіжних карток зросла на 55% в порівнянні з минулим періодом.

Про це йдеться в дослідженні компанії Mastercard про найпопулярніші туристичні напрямки і способи розрахунку по всьому світу.

“Українці в подорожах за кордоном все більше переходять на кешлес. Цього року кількість оплат з використанням платіжних карток зросла на 55% в порівнянні з минулим періодом”, – йдеться в повідомленні.

У компанії зазначають, що трендом сезону-2018 стали безконтактні оплати за допомогою смартфонів і інших гаджетів з NFC. У період гарячого відпускного сезону (червень – жовтень 2018 року) українці здійснили в 88 рази більше NFC-оплат за кордоном, ніж за цей же період минулого року. Така тенденція пояснюється зростанням популярності цифрових гаманців всередині країни. З запуском глобальних сервісів Google Pay, Apple Pay і Garmin Pay українці отримали можливість розраховуватися безконтактно телефоном в будь-якому куточку світу, де є безконтактні термінали – навіть в тих країнах, де зазначені глобальні сервіси ще не представлені.

У ТОП витрат українців за кордоном – шопінг. На це йде близько третини всього бюджету подорожі. Крім того, значні статті безготівкових витрат – це харчування, майже 25%, включно з розрахунками в супермаркетах – 13%, ресторанах і барах – 11% і проживання 14%.

Нагадаємо, раніше повідомляли, за результатами дослідження 9 місяців цього року частка безготівкових розрахунків зросла на 5 % у порівнянні з підсумком 2017 року. Минулого року проведення операцій з використанням платіжних карток становила 39,3%, тоді ж як цього року – 44,3%. Кількість таких операцій в 2018 році становить 2,2 мільярди штук, з них половина цих рахунків припала на операції у торгівельній мережі. Темпи розвитку безготівкових операцій в Україні відображають попит населення на безготівкові розрахунки.

Національний банк України повідомляє, що станом на жовтень цього року збільшилася загальна кількість: платіжних карток в обігу – на 1,3%, активних платіжних карток – на 5,1%, а також безконтактних платіжних карток – на 31,4% .

категорії
Економіка

Публікації по темі