Білорусь скоротила імпорт українських томатів

Україна скорочує експорт томата через зниження попиту з боку Білорусі

Україна скорочує експорт томату через зниження попиту з боку Білорусі

З початку року Україна істотно скоротила експорт томатів. Про це повідомляє EastFruit  з посиланням на дані Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Головна причина зниження поставок – ослаблення попиту з боку компаній з Білорусі, зазначають в УПОА.

За офіційними даними, з січня по липень поточного року Україна експортувала всього 6,29 тис. Тонн свіжих томатів, що на 24% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому вираженні експорт цієї продукції впав на 18%, і склав всього $ 6,05 млн.

Головним покупцем українського томата на зовнішньому ринку традиційно виступає Білорусь, на частку якої припало близько 75% всього експорту. При цьому, у порівнянні з періодом з січня по липень 2017 року експорт в зазначеному напрямку в натуральному вираженні скоротився на 37% і склав 4,74 тис. Тонн. У грошовому еквіваленті зниження склало 55% і поставки томату на ринок Білорусі принесли українським компаніям за 7 місяців 2018 року $ 2,84 млн.   

У той же час поставки на ринок Польщі в натуральному вираженні зросли відразу в 1,8 рази. Зокрема, за січень-липень українським компаніям вдалося відвантажити на польський ринок 1,48 тис. Тонн свіжих томатів. Однак, це не дозволило їм в повній мірі компенсувати ослаблення попиту з боку білоруських імпортерів.   

Третім провідним імпортером українського томата є Молдова, однак, її попит на українські томати з суттєвий, підкреслює видання. З початку року в Молдову було поставлено всього 48 тонн помідорів з України.

категорії
Економіка

Публікації по темі