Більше 10 країн ввели заборону на імпорт української курятини

Україна має провести повне зачищення території, на якій було виявлено спалах грипу та оголосити карантин тривалістю в три місяці.

У зв’язку із січневим спалахом пташиного грипу у Вінницькій області, низка країн ввела заборону на імпорт курятини з України.

Про це повідомляє прес-служба МХП, одна з провідних агропромислових компаній України.

У зв’язку із січневим спалахом пташиного грипу у Вінницькій області , низка країн ввела заборону на імпорт курятини з України. Зокрема: Японія, Корея, Азербайджан, Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Туніс, Сингапур, Кувейт, Саудівська Аравія тощо. Заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.

«Україна має провести повне зачищення території, на якій було виявлено спалах грипу та оголосити карантин тривалістю в три місяці. В цей час відбувається ретельний нагляд за територією та птицею. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності заходів, що були вжиті країною, з метою подолання наслідків пташиного грипу та упередження його спалахів на майбутнє. Всі країни, включаючи Україну, діють у повній відповідності до міжнародного протоколу Світової організації з охорони здоров’я тварин», — наголосив Дмитро Лось, радник Голови правління МХП з зовнішньоекономічних питань.

Європейський Союз частково зняв заборону на ввезення м‘яса птиці з усієї території України. Про це повідомив Посол України в ЄС Микола Точицький. Україна очікує на офіційне повідомлення з боку ЄС, яке має відновити експорт української продукції до ЄС.

«Україна загалом і підприємства групи МХП зокрема діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції. Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України», — додав Дмитро Лось.

Ми поважаємо позиції держав, що призупинили імпорт курятини з України. Враховуючи рішення ЄС про встановлення правил зонування та регіоналізації з метою поновлення поставок м’яса курки з України, МХП розраховує на якнайшвидше розв’язання даного питання. Ми впевнені, що слідуючи європейському прикладу, інші країни поновлять імпорт української курятини найближчим часом.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі