Більше 900 митників пройдуть сьогодні тестування

Більше 900 митників пройдуть сьогодні тестування

У вівторок, 20 квітня, о 9-00 розпочалось тестування посадових осіб митної служби з  питань кваліфікації та благонадійності по всіх регіонах України. В перший день тестування мають пройти більше 900 митників, це 10% від всієї кількості тих, хто має бути протестований.

Так, найбільша кількість митників зможе в перший день пройти тестування на Одеській митниці Держмитслужби – 116 посадових осіб, на другому місці – Київська митниця Держмитслужби, м. Київ – 88 посадових осіб, повідомляє Держмитслужба.

Загальна кількість митників, що мають пройти тестування згідно з планом-графіком проєкту, – більше 9000 осіб. Тривалість проєкту з тестування буде відрізнятись для кожного з територіальних органів Держмитслужби в залежності від кількості персоналу та технічних можливостей проведення тестування із суворим дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Найдовше тестування буде проходити на Закарпатській митниці Держмитслужби – 19 робочих днів.
“Тестування посадових осіб митних органів – це один з ключових етапів кадрової складової реформи Держмитслужби. Кожен зі співробітників територіальних органів Держмитслужби протягом одного дня пройде три тести: на рівень знань митного та антикорупційного законодавства;  на загальні здібності (зокрема, абстрактне, числове, вербальне мислення);  тестування на благонадійність. 
Відповідальність за прозорість та неупередженість проходження тестування на місцях нестимуть члени комісій, що утворені в регіонах з числа посадових осіб митних органів, які попередньо успішно пройшли тестування на благонадійність. Також до роботи в комісіях залучені, за згодою, представників міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги як незалежні спостерігачі.”, – йдеться в повідомленні.

Експертну й організаційну підтримку в реалізації проєкту надають Національне агентство України з питань державної служби, Посольство США та Представництво Міжнародної Організації з Міграції в Україні, також експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Команди підтримки реформ при Міністерстві фінансів України та Державній митній службі України.

Після проходження тестування всі співробітники Митниці будуть зараховані у Єдину юридичну особу Держмитслужби на контрактній основі із випробувальним терміном у 6 місяців, перебіг якого залежатиме від результатів тестування.

«В цьому році в рамках контракту нам вдалось збільшити у півтори рази рівень базової заробітної плати. Це тільки перший крок, ми плануємо вивести рівень заробітної плати рядового інспектора на еквівалент 1000 – 1500 доларів на місяць», – запевняє Голова Державної митної служби Павло Рябікін.

Повідомляється, що в планах Держмитслужби, посилення контролю за здійсненням діяльності через регулярні перевірки на доброчесність, використання детектору брехні при проведенні службових перевірок та широкого переліку інших механізмів, які дозволять – за умовами контракту – звільняти співробітників за корупційні правопорушення.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі