Біогазові установки зроблять Україну газово незалежною – Pro-Consulting

Реалізація бізнес-ідей, заснованих на переробці біомаси, набирає обертів.

Ключ до набуття газової незалежності — будівництво біогазових установок. Кожне сільськогосподарське підприємство, ферма, фабрика харчових продуктів, сміттєвий полігон, навіть міська каналізація може бути джерелом сировини для виробництва біогазу.

Про це повідомляє Pro-Consulting.

За перше півріччя 2019 року в Україні введено в дію 20 МВт потужностей електрогенерації на біогазі, що в півтора рази більше, ніж за весь 2018 рік. На підході ще більше масштабні проекти. Один агрохолдинг завершує будівництво найбільшого біогазового комплексу у Вінницькій області, який буде виробляти електроенергію з курячого посліду, і його потужність складе 24 МВт. А в Києві проектують установку з переробки опалого листя, яких в столиці щорічно накопичується близько 120 тис. тонн. Європейський банк реконструкції і розвитку планує в найближчі роки запустити в Україні до двох десятків біоенергетичних проектів.

Як інформує Pro-Consulting, гною від п’яти корів вистачає на виробництво 20 кубічних метрів газу на день. Невеликі газові установки, що вміщають до 100 кубометрів біомаси, вже продаються і коштують від 20 тис. гривень. З їх допомогою малі ферми можуть назавжди позбутися від залежності від газової труби і лінії електропередач. На біогазі може працювати і дистанційний пульт котел після невеликого доопрацювання, і газовий генератор, який коштує не дорожче дизельної електростанції. Крім того, в процесі бродіння в біогазовій установці, біомаса перетворюється в найцінніше органічне добриво — біогумус, одна тонна якого продається в Європі по 500 євро.

Реалізація бізнес-ідей, заснованих на переробці біомаси, набирає обертів. Цьому сприяє і підвищений «зелений тариф», за яким держава закуповує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел. Тому використання біогазових установок вигідно як в складі виробничих комплексів, так і в якості самостійного бізнесу, а зробити його максимально ефективним допоможе бізнес-план від компанії Pro-Consulting.

Нагадаємо, на міських очисних спорудах впродовж останніх років тривають масштабні роботи з реконструкції та підготовка до реалізації проекту побудови біогазової станції. Відтак, власне, будівництво її мають намір розпочати вже наступного року.

Як зазначив в. о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович, загальна вартість проекту — 31,5 млн євро кредитних коштів ЄБРР та НЕФКО і гранту ЄС. Однак, аби повністю реконструювати очисні, відповідно до євростандартів, потрібно орієнтовно 200 млн євро.

категорії
Економіка

Публікації по темі