Борг облгазів перед Укртрансгазом зріс на 735 мільйонів за травень

У компанії уточнили, що за підсумками травня, негативний небаланс, що склався за результатами операцій всіх учасників ринку, становить 751 млн грн, а позитивний небаланс — 358 млн грн.

За травень борг облгазів перед АТ «Укртрансгаз» збільшився на 735 млн гривень, а загалом із 1 березня 2019 року, коли на газовому ринку було впроваджено добове балансування, сягнув 3 220 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Укртрансгазу.

У компанії уточнили, що за підсумками травня, негативний небаланс, що склався за результатами операцій всіх учасників ринку, становить 751 млн грн, а позитивний небаланс — 358 млн грн.

За три місяці функціонування ринку природного газу в режимі добового балансування негативні небаланси учасників ринку сягнули 3 298 млн грн.

«За весь цей час Укртрансгаз отримав від замовників послуг транспортування оплату менше 2% від загальної заборгованості, або 63 млн грн. Найбільший борг в розмірі 3 220 млн грн накопичили облгази, з якого заборгованість підприємств під брендом РГК складає 2 465 млн грн», — пояснили у компанії.

Укртрансгаз оплатив 340 млн грн позитивних небалансів, однак залишається винен ще 837 млн грн замовникам послуг транспортування газу. Найбільший борг наразі утворився перед НАК «Нафтогаз України», обсяг позитивного небалансу якого, за підсумком трьох місяців, становить 407 млн грн.

Раніше в АТ «Укртрансгаз» заявили про брак коштів на придбання газу для власних виробничо-технологічних потреб й ініціювало переговори з кредиторами, зокрема, НАК «Нафтогаз України», про реструктуризацію заборгованості. Газу залишилося до 24 червня.

Неможливість проводити закупівлі газу є передумовою виникнення надзвичайної ситуації державного рівня, наголосили в компанії. Укртрансгаз попередив про це НКРЕКП, Державну службу надзвичайних ситуацій України та Раду національної безпеки і оборони України.

категорії
Економіка

Публікації по темі