Борги “Донецької Залізниці”: спільна компанія Ахметова і УЗ відсудила в УЗ 749 млн грн

Борги "Донецької Залізниці": спільна компанія Ахметова і УЗ відсудила в УЗ 749 млн грн

Госпсуд Донецької області частково задовольнив позов ПрАТ “Лізингова компанія “Укртранслізинг” до “Укрзалізниці” (в справі №905/2881/17) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 749,2 млн грн заборгованості “Донецької залізниці” за договорами фінансового сублізингу від 2007 року.

Про це пише Finbalance.

Обсяг позовних вимог “Укртранслізингу” становив 1,22 млрд грн (з урахуванням пені, інфляційних втрат).

За даними держреєстру, власником 49,96% акцій “Укртранслізингу” є “Лемтранс” Ріната Ахметова. Крім того, раніше була інформація, що 2,3% акцій “Укртранслізингу” належать пов’язаному з Ахметовим “Міжрегіональному промисловому союзу”.

“Укрзалізниця” констатувала, що їй належить 47,7% акцій “Укртранслізингу”.

Як повідомлялося, нещодавно компанія Ахметова “Метінвест‐Шиппінг” отримала майже половину робочого парку напіввагонів “Укрзалізниці” на три роки.

Додамо, що в червні 2020 року “Укрзалізниця” повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП «Донецька залізниця» з дати держреєстрації акціонерного товариства – 21.10.2015. Як зауважувала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу (при тому, що в ОРДЛО – понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі