Бюджет-2019: на оборону витратять 210 мільярдів

У проекті держбюджету на 2019 рік на оборонну сферу закладено 209,5 млрд гривень 300.  

На оборонну сферу в наступному році передбачено 209,5 млрд грн.

У проекті держбюджету на 2019 рік на оборонну сферу закладено 209,5 млрд гривень 300.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час презентації проекту в Кабміні у п’ятницю, 14 вересня.

“Безсумнівним пріоритетом залишається українська армія, весь спектр і весь блок безпеки та оборони. Витрати на цей напрямок здійснюватимуться в розмірі 209,5 млрд гривень,” – заявив прем’єр.

Додає, що розподіл цих коштів залишається в компетенції РНБО, а Кабмін повідомляє тільки загальну суму всіх запланованих витрат на утримання оборонного сектора.

Зазначимо, що Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 6 вересня 2018 року розглянула питання про розподіл закладених коштів з бюджету 2019 року.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов зазначає: “Одним з важливих пріоритетів бюджету наступного року за дорученням Президента України визначено суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців”.

За його словами, серед пріоритетних напрямків фінансування на наступний рік заплановано виконання заходів щодо розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки, зокрема, сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, зокрема, крилатих ракет); посилення системи протиповітряної оборони держави та можливостей авіації Повітряних Сил Збройних Сил України; реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016 – 2020 роки; посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю тощо.

РНБО України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів. Зокрема йдеться про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування ВМС ЗСУ, розбудову відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо.

Відзначимо, держбюджет-2019 побудований на прогнозі зростання ВВП в 3% та інфляції 7,4%.

категорії
Економіка

Публікації по темі