«Частка видатків розвитку у загальному обсязі місцевих бюджетів становить 21 %», – Олег Демків

Також це сфери соціального захисту та охорони здоров’я, куди скерували понад 9 млрд грн та понад 5 млрд грн відповідно.

У 2018 році покращилась структура видатків місцевих бюджетів області. Про це сьогодні, 7 лютого, під час звіту, розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

«Обсяг місцевих бюджетів за видатками минулого року сягнув 35,4 мрд грн. Це +14 % до попереднього року і це зростання як по видатках поточного характеру так і видатках розвитку. Тішить те, що по суті ми маємо твердий тренд останніх 4 років, що видатки розвитку краще зростають ніж бюджетні видатки по загальному і спеціальному фонду. Це дуже важливо і цей тренд треба підтверджувати і робити більш збалансовані бюджети залучаючи більше фінансового ресурсу у розвиток галузей та інфраструктури області», – розповів Олег Демків.

Загалом частка видатків розвитку порівняно з 2017 роком зросла на 21,3 відсоткового пункти (з 6,1 млрд грн у 2017 році до 7,4 млрд грн) та становить 21 % у загальному обсязі місцевих бюджетів.

У галузевому розрізі у структурі видатків місцевих бюджетів на першому місці по загальній сумі фінансування – галузь освіти, куди торік скерували понад 10 млрд грн.

«Це зумовлено ти, що дещо швидшими темпами підвищувалась заробітна плата в галузі, на рівні Міністерства освіти запропоновані цікаві новаторські загальнодержавні програми, а також завдяки тому, що нам передавали декілька періодів поспіль додаткові заклади, а саме коледжі і фінансування з державного бюджету на обласний бюджет», – розповів Олег Демків.

Також це сфери соціального захисту та охорони здоров’я, куди скерували понад 9 млрд грн та понад 5 млрд грн відповідно.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі