Через курс гривні бюджет недоотримав більше 2 мільярдів

Через недоліки макроекономічного прогнозування, зокрема курсу гривні, недонадходження до держбюджету у січні становили 2,3 млрд грн.

Через недоліки макроекономічного прогнозування, зокрема курсу гривні, недонадходження до держбюджету у січні становили 2,3 млрд грн.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє пресслужба відомства.

Фактичний курс гривні у середньому за січень становив 24,1 грн/$, тоді як у розрахунках показників доходів бюджету на 2020 рік враховано 27 грн.

Водночас доходи загального фонду державного бюджету, не виконано на 13,8 млрд грн, або 24,5%.

«Таке суттєве невиконання спричинене насамперед низьким рівнем надходження митних платежів. Так, доходи, справляння яких контролюють митні органи, не виконано на 7,9 млрд грн, або 30,4%», — наголосив голова Рахункової палати.

Іншим чинником стало зменшення, порівняно з січнем попереднього року, імпорту товарів на 1% за умови прогнозованого на 2020 рік зростання на 11,3%.

Крім того, план податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) із урахуванням бюджетного відшкодування не виконано на 2,5 млрд грн, або 26,7%.

«Маємо повторення торішньої ситуації, коли в січні надолужується бюджетне відшкодування, що стримується в кінці попереднього року. Так, у січні 2020 року відшкодовано 18 млрд грн, що в 1,8 рази більше, ніж у грудні 2019 року (9,8 млрд гривень)», — зазначив Пацкан.

Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів не виконано на 2,2 млрд грн, або 43,7%.

Також Пацкан зауважив, що в січні з єдиного казначейського рахунка надано позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду в сумі 8,9 млрд грн, із яких станом на 1 лютого не повернуто 3,7 млрд грн.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі