Чиновники розповіли коли у Львові збудують сміттєпереробний завод

У Львові мало б відбутись грандіозне будівництво сміттєпереробного заводу на вулиці Пластова, 13. Ідея про це вперше з’явилась у 2016-му році, коли після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Андрій Садовий...

У Львові мало б відбутись грандіозне будівництво сміттєпереробного заводу на вулиці Пластова, 13. Ідея про це вперше з’явилась у 2016-му році, коли після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Андрій Садовий пообіцяв побудувати комплекс з переробки сміття.

Незважаючи на наявність різних варіантів з розміщення заводу, частину з них було відхилено. Пізніше французька компанія Egis запропонувала Львову розпочати будівництво проєкту на території ТЕЦ-2 (вул.Пластова, 13, Личаківський район). Станом на цей рік – підготовчі роботи завершені.

Про це та інше я поспілкувалась з директором ЛКП «Зелене Місто», Святославом Євтушенком.

Розкажіть, який стан реалізації проєкту? І коли все ж розпочнуть будувати завод?

Наразі тривають процедури Європейського банку реконструкції та розвитку, які передують підписанню контракту з генеральним підрядником, що має будувати сміттєпереробний комплекс у Львові. Передбачається, що підписання угоди відбудеться найближчим часом, і влітку  розпочнеться будівництво заводу.

Яка саме компанія займатиметься будівництвом?

До підписання угоди ми не маємо права це розголошувати. Як тільки контракт на будівництво заводу з генеральним підрядником підпишемо — відразу озвучимо всю інформацію.

Які є терміни реалізації наступних етапів?

Відповідно до угоди, термін будівництва сміттєпереробного комплексу становитиме 24 місяці.

Восени 2020-го року Андрій Садовий запустив програму «Львів 2024», в якій він пообіцяв запустити сміттєпереробний комплекс у 2023-му році. Чи реально до цього часу завершити це будівництво? І наскільки правдивою є ця обіцянка?

Передбачається, що саме будівництво має розпочатися влітку цього року. Тому завершення будівництва планується у 2023 році.

Як відомо, в березні цього року відбувся пікет, де мешканці прилеглих до будівництва територій виступали за припинення будь яких робіт поблизу очисних споруд. Були висунуті ідеї щодо реалізації цього плану в іншому місці. Чи є вже порозуміння з людьми?

Зрозуміло, що питання поводження із відходами часто має політичне забарвлення. Тому, з’являються ті, хто підбурює мешканців та екоактивістів щодо будівництва майбутнього заводу. Разом із тим, за даними соціологічного опитування, яке проводила дослідницька агенція Fama, 67,7% мешканців Львова позитивно ставляться до проєкту будівництва сміттєпереробного заводу.  Більше того, територія на вул. Пластовій,13, є економічно та технологічно обґрунтованою для цього. Крім того, на вул. Пластовій,13, на відкритому повітрі вже півтора роки працює компостувальна станція, де переробляють органіку і там немає ніякого неприємного запаху. І саме головне, ЄБРР фінансує лише екологічні та безпечні проекти. Така ж ситуація і гранту від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р), які виділили грант на будівництво заводу.  Сміттєпереробний завод у Львові — один із них.

По заводу є якісь суди, чи не так?

Наразі всі судові процеси завершені і ніяких юридичних перешкод для будівництва майбутнього заводу немає.

Святославе Ігоровичу, а що з полігоном для вивозу сміття? Бо логічно, що завод, який буде збудовано, не всі відходи перероблятиме та їх потрібно буде десь вивозити. Яка зараз ситуація?

Наразі ми працюємо щодо вирішення питання по будівництву нового полігону ТПВ. Розглядається кілька варіантів щодо його місця розміщення.

Які саме ділянки розглядаються?

Поки що ми не можемо афішувати цю інформацію.

Щодо рекультивації в Грибовичах. Зі скількох етапів вона складається?

Восени 2020 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочався технічний етап рекультивації. Згідно договору, триватиме він майже 2 роки. Надалі передбачається — біологічна рекультивація. По завершенню усіх робіт полігон буде абсолютно безпечним для довкілля.

Автор – Марія Дубневич

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі