Чистий прибуток “Нафтогазу” знизився втричі

Водночас "Нафтогаз" залишається прибутковим третій рік поспіль.

Нафтогаз за результатами 2018 року отримав 13,6 млрд грн чистого прибутку.

Повідомляє прес-служба компанії.

Фінансові результати підтверджено аудитором “Делойт енд Туш ЮСК”. Як наголошується, “Нафтогаз” залишається прибутковим третій рік поспіль, хоча у 2018 році чистий прибуток компанії зменшився на 64% порівняно з 2017 роком.

“Скорочення розміру чистого прибутку у порівнянні з минулим роком відбулось внаслідок того, що у фінансовій звітності компанії за 2017 рік були відображені позитивні результати рішень Стокгольмського Арбітражу у розмірі 12,6 млрд гривень”, – пояснюють в компанії. Також у повідомленні йдеться, що у звітності за 2018 рік, у свою чергу, було враховано визнаний “Нафтогазом” ПДВ на компенсацію згідно рішення арбітражу щодо транзиту газу у розмірі 4,8 млрд гривень.

Крім того, на скорочення прибутку “Нафтогазу” на 10,1 млрд гривень вплинуло забезпечення за судовими позовами. Більшу частину цієї суми, а саме 9,6 млрд гривень становило забезпечення по судовій справі з АТ “Укртрансгаз” щодо покриття розбалансів в ГТС, пояснюють в НАК.

При цьому Нафтогаз отримав прибуток від продажу та постачання природного газу в розмірі 5,1 млрд гривень.

“В тому числі отримано збиток від реалізації газу споживачам ПСО в розмірі 2,9 млрд гривень та прибуток через реалізацію газу для інших споживачів за нерегульованими цінами – майже 8,0 млрд гривень, що в 1,5 рази більше, ніж у 2017 році”, – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, що за оперативними даними за січень – березень 2019 року підприємства групи Нафтогаз сплатили до державного та місцевих бюджетів близько 29,5 млрд грн податків та зборів. Група Нафтогаз залишається найбільшим платником податків в Україні. За результатами 2018 року фактичний сукупний розмір податкових та дивідендних платежів групи до бюджетів усіх рівнів склав 137 мільярдів 800 мільйонів гривень.

Довідка

Група «Нафтогаз України» — найбільша національна компанія України. Провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу країни.

Група «Нафтогаз України» — вертикально-інтегрована нафтогазова компанія, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Компанія здійснює безперебійний транзит газу до європейських споживачів, імпортує газ, а також займається переробкою газу, нафти та конденсату на п’яти газопереробних заводах

категорії
Економіка

Публікації по темі