Ціни на Львівщині знову зростають

На Львівщині ситуація не надто відрізняється від загальноукраїнської.

За березень 2019 року індекс споживчих цін в Україні в середньому зріс на 0,9%, на Львівщині – на 0,7%.

Про це йдеться в інформації про зміни індексів споживчих цін по регіонах, оприлюдненій на сайті Державної служби статистики України.

Зокрема, згідно з інформацією Держстату, по всій Україні на 0,4% подорожчав ринок харчових продуктів та безалкогольних напоїв. Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 0,9%.

Окрім того в Україні на 0,3% подорожчали житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива. Послуги у сфері охорони здоров’я зросли в ціні на 0,4%, освіти – на 0,1%, транспорт – 0,5%, відпочинок і культура – на 0,2%.

Трохи помітнішим стало збільшення вартості зв’язку, яке в середньому зросло на 2,2%. Значно подорожчали одяг і взуття – індекс цін на ці товари зріс на 11,3%.

Натомість ціни знизилися на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла – на 1,2%.

На Львівщині ситуація не надто відрізняється від загальноукраїнської. Проте одяг і взуття зросли в ціні на 7%. Причиною цього є надходження у продаж товарів весняно-літнього асортименту. Зокрема взуття подорожчало на 7,7%, одяг – на 6,5%.

Також у Львівській області у березні 2019 року порівняно з лютим 2019 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 0,3%. Найбільше зросли ціни на капусту білокачанну (на 20,8%). Водночас, на 9,1% подешевшала цибуля ріпчаста, на 7,9% – помідори, на 6,6% – буряк, на 6,2% – морква. На 1,7-0,9% підвищилися ціни на фрукти, птицю (тушки курячі), рибу та продукти з риби, борошно пшеничне, соки фруктово-ягідні, олію соняшникову. Окрім того, на 7,3% подешевшали яйця.

Алкогольні напої, тютюнові вироби зросли в ціні на 0,7%. Аналогічно відпочинок і культура та ресторани і готелі дорожчі на 0,7%. Зв’язок вартує на 1,3% більше, ніж минулого місяця. Ситуація з цінами у сфері освіти та охорони здоров’я практично така ж, як у в загальноукраїнських даних.

Про те, що по Україні ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла знизилися, то на Львівщині вони зросли на 0,2%.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі