Цьогоріч до державного бюджету екологічні порушники відшкодували понад 7,5 млн грн

За підсумками І півріччя до державного бюджету, шляхом відшкодування порушниками заподіяних збитків, надійшли кошти на суму 7 млн 573 тис грн.

Про результати здійснення державного нагляду, відшкодування порушниками заподіяних збитків сьогодні, 16 липня, під час апаратної наради під головуванням голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського, прозвітував начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Як він розповів, за I півріччя 2019 року інспекція здійснила 346 планових перевірок, 127 позапланових та 141 рейд, кількість притягнутих порушників – 854.

«У  І півріччі 2019 року Інспекція нарахувала 25 млн 756 тис грн збитків, заподіяних державі внаслідок виявлених порушеньт за сферами контролю. До прикладу, ця цифра у І півріччі минулого року становила 13 млн 925 тис грн», – зазначив Микола Маланич.

Відтак, за підсумками І півріччя до державного бюджету, шляхом відшкодування порушниками заподіяних збитків, надійшли кошти на суму 7 млн 573 тис грн.

Серед найбільш поширених порушень вимог природоохоронного законодавства, виявлених під час проведення перевірок:

  • порушення правил ведення первинного обліку кількості вод, що забираються з водних об’єктів і скидаються до них;
  • самовільний забір підземних прісних вод;
  • викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади;
  • порушення правил ведення первинного обліку та здійснення контролю за операціями поводження з відходами;
  • порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації,  нешкодження, видалення або захоронення.

Також, як розповів Микола Маланич, на підставі приписів Інспекції вперше налагодили всебічний моніторинг довкілля в зоні впливу ПАТ «Стебницьке  ГХП «Полімінерал» Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Національним університетом «Львівська політехніка» та Карпатським відділенням Інституту геофізики ім. С. І. Суботіна НАН України. На даний час є пункти припису, які виконані повністю, частина – в стадії виконання.

Окрім підсумків роботи Державної екологічної інспекції в межах апаратної наради розглянули низку актуальних  нагальних питань області. Зокрема, Маркіян Мальський розповів про роботу, яка ведеться у вугільній сфері, у питаннях ПАТ«Стебницьке ГХП «Полімінерал» та ТЕЦ Нового Роздолу та Яворова, ситуації із будівництвом заводу гарячого цинкування поблизу Винник, питаннях контрабанди та черг на кордоні.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі