Дайджест 2 грудня: фінансування українських стартапів та електронний “кабінет забудовника”

Головні новини 2-го грудня.

На фінансування українських стартапів передбачено 440 млн грн. Обсяг програми фінансування українських стартапів складає 440 млн грн. Держава попередньо виділила 390 млн грн, однак цю цифру збільшили ще на 50 млн. Основні сфери фінансування включають штучний інтелект, доповнену реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпеку, оборону, медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послугу, виробництво, електронну комерцію, інтернет речей.

Держбюджет направили на підпис Зеленського. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков бюджет вже підписав. Зауважимо, проектом держбюджету на 2020 рік передбачено доходи у сумі 1 093,7 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 974,7 млрд грн та доходи спеціального фонду – 119,0 млрд гривень.

В грудні запустять електронний “кабінет забудовника”.  Запуск електронного «кабінета забудовника» запланований вже на наступний тиждень. За її словами, цей інструмент передбачений в рамках боротьби з корупцією у будівельній галузі, зокрема реформуванні Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Залишок коштів на казначейському рахунку збільшився 2 мільярди. Станом на 1 грудня 2019 року він складає 55 мільярдів гривень. Залишок коштів на головному рахунку держави зріс на 1,92 мільярда гривень порівняно з даними на 1 листопада. Нагадаємо, що на початку листопада на казначейському рахунку було 53,08 мільярда гривень.

Глава Державної митної служби Максим Нефьодов пообіцяв, що в рамках реформування відомства будуть звільнені півтисячі митників. “З уже офіційним запуском нової Держмитслужби більше 500 найбільш одіозних співробітників митниці не будуть переведені в нову структуру і будуть звільнені. Це означає, що в багатьох регіонах нам вдасться прямо зараз обезголовити схеми”, – розповів глава митниці в ефірі “Українського радіо”. За словами Нефьодова, це необхідно для подолання корупції. Він додав, що конкурси на заміщення посад в ДМС стартують 1 грудня.

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі