Дайджест 20 лютого: Перекази на картку не будуть оподатковувати та тестова звітність фінустанов НБУ

Головні новини 20-го лютого.

В Україні з’явився новий механізм для боротьби з мінімізаційними схемами при сплаті ПДВ. Система моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних вже довела свою ефективність, упередивши багатомільярдні оборудки з ПДВ, і забезпечила ритмічне відшкодування експортерам. У бюджеті залишились десятки мільярдів гривень, які могли б опинитись у кишенях шахраїв.

Перекази на картку не будуть оподатковувати.  Державна податкова служба спростувала інформацію про те, що українцям доведеться сплачувати 19,5% податку за переказ будь-якої суми на банківську картку.

Укравтодор вивчає досвід Німеччини у розвитку дорожньої мережі.  В Укравтодорі відбулася зустріч із делегацією німецьких експертів з розвитку інфраструктури за головуванням професора Райнера Бомби, Державного Секретаря Федерального Міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини.

Фінансові установи готуються звітувати НБУ в тестовому режимі.  НБУ в рамках проєкту “Спліт” почав підготовку до тестування подання звітності небанківськими фінустановами в уніфікованому форматі.

НБУ пом’якшив вимоги до нормативу короткострокої ліквідності банків.  НБУ дозволив банка, які не працюють з валютою, розраховувати LCR у валюті для нагляду. Дотримуватися його значення на рівні 100% при цьому не обов’язково.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі