Дайджест 6 дистопада: підготовка до приватизації та виділення 1,2 млрд грн на тепломодернізацію будинків

Головні новини 6-го листопада.

На охорону здоров’я в Бюджеті-2020 передбачається 113 млрд гривень. Буде забезпечено перехід від фінансування постатейних кошторисів державних установ – лабораторних центрів МОЗ України – до закупівлі конкретизованих пріоритетних послуг у закладів громадського здоров’я на суму 227,1 млн грн. Вперше за програмою 2301040 – «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями» – зазначені кошти підуть на закупівлю послуг громадського здоров’я.

З початку року в Україну надійшло 1,7 млрд доларів. Загалом, протягом 9 місяців 2019 в Україні транскордонні перекази фактично здійснювали 9 систем переказу коштів, з них 2 – створені резидентами та 7 – створені нерезидентами (4 системи з США, по 1 системі – з Грузії, Канади, Азербайджану). Найбільше коштів переказано із США та Ізраїлю. Лідерство за обсягами транскордонних переказів зберігають системи переказу коштів – резиденти США.

Президент доручив до кінця року розпочати підготовку до приватизації. Володимир Зеленський поставив завдання до кінця поточного року розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business, а також розпочати підготовку до масштабної приватизації та запровадження ринку землі. Зокрема до 31 грудня передати до Фонду державного майна України на приватизацію 500 державних підприємств.

Уряд виділив 1,2 млрд гривень на тепломодернізацію будинків. В Кабміні наголошують, це дозволять впровадити більше 2041 проекта з термомодернізації багатоквартирних житлових будинків і зменшити їх втрати на теплову енергію від 20% до 50% в залежності від обраного типу термомодернізації.

Набуло чинності скасування обмежень на купівлю валюти та банківських металів за сумою. Продовжуючи валютну лібералізацію, Нацбанк скасовує обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 тис. гривень на день через касу банка, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі