Дайджест 7 жовтня: Масштабні інвестиції в “зелену” енергетику та стратегічні цілі Мінекономіки

Головні новини 7-го жовтня.

У “зелену” енергетику вже інвестовано понад 2 млрд євро. Більше 2 млрд євро інвестовано у понад 2500 МВт нових потужностей «чистої» електроенергетики, введених в Україні за 9 місяців цього року. Крім цього, завдяки зазначеним новим об’єктам загальна потужність відновлюваної електроенергетики зросла в 2 рази тільки за 9 місяців: з близько 2300 МВт станом на кінець 2018 року до близько 5000 МВт станом на 1 жовтня.

Вкладники несплатоспроможних банків отримали відшкодування. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у серпні виплатив вкладникам банків-банкрутів 346,74 млн гривень. На позачергове задоволення вимог НБУ в серпні було направлено 64,53 млн гривень.

Мінекономіки оприлюднило вісім стратегічних цілей. Зокрема, у планах міністерства скорочення середнього терміну пошуку нової легальної роботи з 3,6 до 2 місяців, зниження рівня безробіття з 9,6% до 5% і підвищення зайнятості працездатного населення з 66% до 70%, збільшення експорту товарів і послуг в 2 рази.

Цигарки можуть подорожчати на 13 гривень. Окремі норми прийнятого Верховною Радою законопроекту №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів можуть призвести до зростання середньої ціни на сигарети на 18%.

Рада схвалила план дій Кабміну на 5 років. Верховна Рада затвердила програму дій Кабінету міністрів до 2024 року. Документ підтримали 236 народних депутатів. У програмі зафіксовані плани уряду Олексія Гончарука по залученню інвестицій, зростанню ВВП, зниженню бюджетного дефіциту, податків, інфраструктури, енергетики тощо.

категорії
Економіка

Публікації по темі