Дайджест: добудова Охмадиту та закон про фінансовий моніторинг

Головні новини 6-го грудня.

Рада НБУ визнала валютно-курсову політику регулятора неефективною. Рада Нацбанку визнала валютно-курсову політику НБУ в 2019 році неефективною і зазначила, що вона не відповідає викликам сучасного розвитку України. Рада також порадила Нацбанку оновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.

Уряд схвалив законопроекти для ефективного розвитку українського газовидобутку. Пакет регуляторних реформ для галузі включає два збалансовані кроки. Перший крок – боротьба зі «сплячими ліцензіями». Другий крок – комплексне вдосконалення правового регулювання ключових питань вітчизняної нафтогазовидобувної галузі. Такі заходи забезпечать прозорі умови для іноземних інвесторів, ділянки нафтогазових надр будуть використовуватися більш ефективно, корупційні фактори в отриманні спеціальних дозволів підуть у минуле, вплив на довкілля буде оцінюватись за міжнародними стандартами, а обсяги видобутку нафти та газу в Україні значно збільшаться.

На добудову Охмадиту виділено додатково 200 млн грн. Сьогодні Парламент прийняв рішення щодо виділення 200 млн грн з Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту на завершення будівництва дитячої лікарні Охматдит.

Парламент схвалив закон про фінансовий моніторинг. 6 грудня Верховна Рада схвалила в цілому проєкт Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». «За» проголосувало 246 депутатів.

Міжнародні резерви України зросли на 0,5 млрд доларів. Станом на 01 грудня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 21 931,7 млн дол. США (в еквіваленті). У листопаді вони зросли на 2,5%. Збільшення обсягу міжнародних резервів зумовлене насамперед збереженням сприятливої ситуації на валютному ринку.

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі