Дайджест новин 13 червня: закон про імпічмент та програма з МВФ

Головні новини за 13 червня.

Про імпічмент президента. Спікер Верховної ради України від 12 червня підписав законопроект №1098 “Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України”, в якому передбачена процедура імпічменту президента. Глава ВР зазначив, що документ передано на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

Про програму з МВФ. Україна працює над підготовкою до можливого запуску наприкінці 2019 року нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на 3-4 роки. “Ми зараз справді почали думати над новою програмою з МВФ на 3-4 роки, щоб можна було запустити її в кінці року, якщо для цього з’являться необхідні умови”, – сказав він. “У ній ми спробуємо закласти структурні реформи, які за ці роки виведуть країну на якісно інший рівень”, – додав заступник глави АП.

Про нові рейси WizzAir. З 20 жовтня львівський аеропорт та лоукост-перевізник WizzAir збільшують частоту рейсів зі Львова у Братиславу, Вроцлав, Гданськ, Берлін і Дортмунд. За даними Міжнародного аеропорту «Львів», середньомісячна завантаженість цих рейсів цьогоріч становить 83%, тож вирішили збільшити їхню кількість. Рейси до Братислави виконуватимуть 5 разів на тиждень (по понеділках, вівторках, середах, п’ятницях і суботах). Для порівняння у зимовий сезон цього року їх було два.

Про доставку товарів Prozorro. Із 13 червня в системі електронних закупівель Prozorro в тестовому режимі з’явилася можливість оформити доставку товарів. Учасники торгів обиратимуть доставку товарів через Укрпошту чи інші поштово-логістичні компанії. Спочатку обрати доставку можна на zakupki.prom.ua, izi.trade, e-tender.ua, а пізніше й на інших платформах системи електронних закупівель Prozorro.

Про євробонди. Тему розміщення нових 7-літніх євробондів міністр фінансів Оксана Маркарова обговорюватиме у чотирьох містах – Лондоні, Франкфурті, Мюнхені та Мілані. Варто зазначити, що у жовтні минулого року Україна розмістила два транші євробондів на загальну суму 2 млрд дол.: єврооблігації з погашенням у лютому 2024-го на 750 млн дол. із прибутковістю 9 відсотків і 10-річні євробонди на 1,25 млрд дол. із прибутковістю 9,75 відсотка.

категорії
Економіка

Публікації по темі