Дайджест новин 15 травня: протест “євробляхерів” та підписи за відставку Луценка

Головні новини за 15 травня.

Про пікет від «євробляхерів». Акція почалася вранці, 15 травня, біля Верховної Ради, а її учасники вимагали подовження пільгового періоду для розмитнення авто, а також: скасувати акциз на авто, відтермінувати запровадження штрафів, зупинити нарахування повторних штрафів за розмитнення у розмірі 8,5 тис. грн. Згідно із ухваленим в листопаді 2018 року законом, розмитнити авто із єврономерами можна до 23 травня, а від 24 травня до власників таких авто почнуть застосовувати штрафні санкції.

Про Угоду з ЄС. Україна у 2020 році пропонуватиме Європейському Союзу перегляд Угоди про асоціацію про що заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе. “У 2020 році, через 5 років після введення Угоди (про асоціацію – ред) в дію, маємо можливість говорити про її перегляд. Звичайно, нам потрібно буде працювати з колегами з різних міністерств, щоб запропонувати наше бачення перегляду, оскільки змінилася структура економіки в порівняні з тим часом, коли ми проводили первинні консультації”, – розповіла Климпуш-Цинцадзе.

Про відставку Луценка. Народні депутати підготували дві постанови про висловлення недовіри генеральному прокурору Юрію Луценку, наразі вони збирають підписи за його відставку. За словами нардепа від БПП Світлани Заліщук, постанови підготували нардепи Ігор Луценко (ВО “Батьківщина”) і Єгор Соболєв (“Самопоміч”). Соболєв у свою чергу додав, що під його постановою, яку він підготував ще у 2016 році, підписалися вже понад півсотні нардепів.

Про нові ДБН. У нових ДБН «Висотні будинки і комплекси» вводяться підвищені сучасні вимоги щодо пожежної безпеки в цих будівлях. Наприклад, допускається розміщувати пожежний пост безпосередньо в самій будівлі для швидкого реагування у разі надзвичайних ситуацій, а також проектувати спеціальні пожежні (аварійні) ліфти на всіх поверхах висотного будинку, у тому числі, підземної його частини. Нові ДБН вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.

Про публічні закупівлі. Мінекономрозвитку продовжує реформування сфери публічних закупівель. Для цього підготовлено проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель”. Фактично це нова редакція вказаного Закону. Ним пропонується зокрема передбачити можливість виправлення учасником невідповідності в інформації (документах), що подані ним у своїй тендерній пропозиції, які були виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

категорії
Економіка

Публікації по темі