Дайджест новин 17 травня: відставка Клімкіна та відтермінування штрафів за «євробляхи»

Головні новини за 17 травня.
Джжерело: ukranews.com

Про відставку Клімкіна. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав заяву про відставку. Він зазначив, що заздалегідь поінформував про це обраного президентом України Володимира Зеленського. “У нього має бути право на свою зовнішньополітичну команду, на побудову зовнішньополітичної стратегії. Але я сказав йому, що готовий допомагати та де буде потрібно”, – додав міністр. З його слів, він ухвалив це рішення “дуже давно”.

Про інфляцію. Базова інфляція сповільнилась до 7,6% р/р у березні 2019 року у порівнянні з 9,4% р/р у березні 2018 року. Основним фактором, що вплинув на таку динаміку, було укріплення обміну курсу гривні до валют країн-торгівельних партнерів. Споживча інфляція продовжує сповільнюватись на фоні фіскальної консолідації та в умовах збереження порівняно жорстокої монетарної політики. У березні 2019 року індекс споживчих цін сповільнився до 8,6% р/р у порівнянні з 15,9% р/р у березні 2018 року. Одночасно спостерігалось уповільнення темпів приросту грошової бази до 7,8% порівняно із 12% у березні. 2018 р.

Про «євробляхи». Верховна Рада ухвалила закон, яким відтермінувала запровадження штрафів за перевищення терміну перебування в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією. За ухвалення законопроекту “Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з ухваленням Закону України “Про електронні довірчі послуги” (№8371), в якому міститься відповідна поправка, проголосували 236 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Про нові ДБН. У нових ДБН «Природне і штучне освітлення» містяться вимоги до влаштування оптимального освітлення пішохідних переходів. Це має сприяти підвищенню видимості пішоходів для водіїв та безпеки дорожнього руху загалом. Норми вступили в дію з 1 березня цього року. Згідно з ДБН, мінімальна освітленість наземних пішохідних переходів у житловій зоні має складати 6 люксів, середня – 20 люксів. У комерційній та промисловій зоні мінімальна освітленість складає – 15 люксів, середня – 30 люксів.

Про запуск 5G. Президент Петро Порошенко підписав указ, який визначає графік запуску зв’язку п’ятого покоління в Україні у 2020 році. “17 травня, у всесвітній день радіозв’язку, маємо історичну подію: розуміючи, що зв’язок 5G у 2020 запрацює у більшості країн ЄС, підписую указ президента, який чітко визначить графік запуску зв’язку п’ятого покоління у 2020 році і в Україні”, – йдеться у повідомленні.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі