Дайджест новин 23 травня: петиція про відставку Зеленського та повернення Саакашвілі

Головні новини за 23 травня.

Про відставку Зеленського. На сайті Президента України зареєстровано електронну петицію за відставку Володимира Зеленського, яка вже набрала понад 5,5 тисячі голосів. Згідно з інформацією розділу, автором петиції виступає Безрук Максим Миколайович, а зареєстрована вона 22 травня. Станом на 10 год. 23 травня вона набрала 5 679 голосів з необхідних для її розгляду президентом 25 тисяч. На думку ініціатора петиції, голосування за Володимира Зеленського у більшості своїй було голосуванням протестним. Ця особа, на його думку, зовсім не об’єднує більшість українців, що мають різні, почасти діаметрально протилежні погляди і бажання.

Про повернення Саакашвілі. Сьогодні адвокат Саакашвілі прийшов до Адміністрації президента і передав звернення із проханням повернути грузину громадянство України. “Продовжуємо нову стадію та активний захист щодо повернення Михайла Саакашвілі в Україну. Настала Нова епоха – новий Президент! Тому, cьогодні був в Адміністрації Президента України та, як його адвокат, подав на ім’я Президента Володимира Зеленського звернення Саакашвілі, щодо відновлення справедливості та повернення йому українського громадянства”, – зазначив він.

Про «зелену» енергетику. Європейський Союз виділить 1 мільйон євро для реалізації однорічного проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”, який розпочали австрійсько-італійський консорціум та Держенергоефективності. Партнери проекту разом розроблятимуть проекти змін до українського законодавства, щоб привести його у відповідність до положень Директиви Євросоюзу про відновлювані джерела енергії. Також вони спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики. Термін реалізації проекту становить 15 місяців.

Про нові ДБН. У нових ДБН «Природне і штучне освітлення» міститься нова норма щодо обов’язкового врахування росту зелених насаджень при проектуванні вуличного освітлення у населених пунктах України. Норми цих ДБН вже діють з 1 березня цього року. Вже з 1 березня діють нові ДБН «Природне і штучне освітлення», в яких міститься нова норма щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення. А саме – обов’язкового врахування висоти зелених насаджень при влаштуванні вуличного освітлення для уникнення можливого екранування світлових потоків від світильників.

Про зупинення рейсів. Air France не виконуватиме польоти в Україну в сезоні зимової навігації 2019/2020 років, призупинивши рейси Париж-Київ. Останній рейс цього року до столиці України авіакомпанія здійснить 26 жовтня. З 27 жовтня у продажу доступні квитки тільки на рейси код-шерінгової партнера Air France — авіакомпанії МАУ. Відновить виконання власних рейсів Париж-Київ Air France з початком літньої навігації, 29 березня 2020 року, з колишньою частотою два рази на день.

категорії
Економіка

Публікації по темі